ерраса – важливий елемент, що з’єднує внутрішню частину будинку з навколишнім простором. Від її оформлення залежить, чи будемо ми проводити час на терасі з задоволенням.
Перш, ніж вирішити, яким буде підлогу на терасі, потрібно не тільки продумати естетичну складову проекту, а й врахувати функціональність обраного оздоблювального матеріалу. Варто звернути увагу на такі його параметри, як морозостійкість, протиковзкі властивості і стійкість до стирання.

Вимоги до покриття

Морозостійкість. Її забезпечує низьке водопоглинання матеріалу. Ідеальний варіант для тераси – водопоглинання не вище 3%. При такому показнику вода не проникає всередину елементів, якими оброблена тераса. Якщо водопоглинання вище, вода буде вбиратися в покриття, а взимку, замерзаючи, може пошкодити його.

Протиковзкі властивості. Не впливають на міцність покриття для тераси, але від цієї характеристики залежить безпека людей, що користуються терасою. Тому особливу увагу слід звернути на позначення, яке повинно бути на упаковці – R9-R13 (чим вище номер, тим краще).

Стираність. Верхній шар матеріалу, укладеного на терасі, пошкоджується внаслідок абразивного впливу піску. Стираність – не основна характеристика, якщо мова йде про деревину або камені. Але якщо для обробки тераси використовується кераміка, слід звернути увагу на клас стирання виробів (мінімум IV). Також потрібно пам’ятати про те, що вирішальне значення для міцності підстави тераси має не тільки обраний оздоблювальний матеріал, але і правильне виконання робіт.

Кам’яна плитка

Камінь – натуральний матеріал для тераси, який ідеально вписується в ландшафт. Але деякі його види мають невисоку стійкість до шкідливого впливу атмосферних чинників, тому їх не можна використовувати зовні будинку.
На терасах найкраще виправдовує себе плитка з магматичних порід – граніту, базальту, сиенита. Найбільш часто використовується граніт через його «зручних» характеристик – його нескладно обробляти, він морозостійкий, стійкий до стирання і впливу агресивних хімічних середовищ. Аналогічними параметрами володіє сиенит. Але його складніше обробляти, тому він менш поширений в обробці тераси.

Трохи гірші показники мають метаморфічні гірські породи, наприклад сланці.

Найслабшими і вимагають більш ретельного догляду є осадові гірські породи: пісковики, щільний вапняк, травертини, алебастр. Вони сильно відрізняються один від одного з точки зору міцності, стійкості до тертя і водопоглинання. І не всі з них підходять для укладання на терасі. Якщо ви вирішите викласти терасу вапняком або піщаником, слід перевірити, чи рекомендує виробник використовувати вибраний сорт для укладання зовні будинку.

Дуже важливо, щоб камінь для тераси мав якомога більше низьким водопоглинанням (краще за все, якщо воно не перевищує 3%).