Часті питання

Contemporary Dance Style

Не знайшли відповіді на питання?

Залиште питання і ми обов’язково перетелефонуємо

У чому відмінність виробів з натурального каменю від штучного?

Штучний камінь має значно менш багату палітру кольорів, яка часто і виглядає “штучно”. Про оригінальність штучного каменю говорити складно тому, що всі вироби одного різновиду мають однакову фактуру, чергування кольорів або однаковий малюнок.

Натуральний камінь люблять за багатство, насиченість і яскравість кольорів.

Чи здійснюєте Ви доставку по області?

Так, доставка в будь-який район Тернопільської області власним транспортом після 100% оплати товару.

Чому після укладання можуть з'явитися висоли?

Висоли – це вапняні підтьоки і відкладення внаслідок кристалізації солей на поверхні облицювального матеріалу. Висоли з’являються не з каменю, а з неякісного клейового складу, цементу, недотримання умов і правил укладання матеріалу. Тому для укладання каменю потрібно використовувати тільки якісні матеріали і слідувати технології їх застосування.

Які матеріали використовувати для укладання натурального каменю?

Варто пам’ятати, що результат укладання натурального каменю багато в чому залежить від того які матеріали застосовані для його укладання.Починати необхідно з підстави, яке повинно бути правильно підготовлено, а для самої укладання використовувати тільки якісні (еластичні) клею і фуги, які «правильно» реагують на зміни погодних умов. При укладанні з застосуванням розчину необхідно використовувати цемент марки Д-0, сіяний пісок, можливо додавання клею для більшої еластичності складу.

Чи складно укладати натуральний камінь?

Як і в будь-яких роботах для укладки натурального каменю потрібні свої фахівці. Не варто довіряти облицювання цоколя електрику або сантехніку, які вперше бачать цей матеріал. По суті, будь-яких складнощів в укладання натурального каменю немає, але є деякі моменти, про які варто знати і які не повинні Вас дивувати. Як і для будь-яких облицювальних робіт для укладання натурального каменю на стіну або підлогу необхідні підготовчі роботи. При укладанні каменю на стіну необхідно вирівняне основу і додаткове кріплення металевої сітки. Перед укладанням потрібно робити попередню розкладку, щоб красиво розташувати матеріал. При використанні колотого каменю або плитки з натуральною поверхнею варто звернути увагу на перепади товщини, які повинні вирівнюватися при монтажі за допомогою розчину або клею. Перепади товщини для каменю – це нормально!

Які камені підходять для облицювання цоколя і фасаду?

Для облицювання цоколя можна використовувати: кварцит, сланець і граніт в будь-яких формах і обробках.

Які існують поверхні каменя?

Натуральний поверхню (натуральний скол) отримують розколюванням каменю по шарам. Одна з найкрасивіших і оригінальних поверхонь. Володіє найкращим властивістю проти ковзання.

Полірована плитка – абсолютно гладка поверхня.

Шліфована поверхня відрізняється від полірованої  нерівною структурою, що перешкоджає ковзанню.

Термообробка – поверхня, одержувана при обробці каменю полум’ям. Частинки каменю відщіпає, чим забезпечується протиковзання.

Бучардована поверхня – сильно шорстка поверхня, одержувана при обробці каменю спеціальними щітками.

Натуральний спил – поверхня залишається після розпилу каменю (проходу дискової пили).

Чи легко доглядати за натуральним каменем?

Натуральний камінь це красивий, міцний, екологічний матеріал, який абсолютно невибагливий в догляді! Варто лише слідувати рекомендаціям по кожному виду каменю і використовувати чистячі засоби, призначені для догляду за натуральним каменем.

Чи можна укладати камінь на підлогу?

Відповідь – звичайно можна. Залежно від того, де буде застосований камінь, на вулиці (патіо, тераса, альтанка) або всередині приміщень, рекомендується підбирати відповідну поверхню. Деякі види каменю вимагають додаткового захисту гидрофобизаторами, щоб попередити вбирання бруду і рідин.

Чому плитка одного виду каменю може відрізнятися за відтінками і малюнку один від одного, чи можна вибрати плитки одного кольору?

Плитка з натурального каменю це природний матеріал, тому, незважаючи на загальний малюнок і колірну гамму, кожна плитка є унікальною. В цьому і полягає цінність і краса натурального каменю, його неповторність. Залежно від виду каменю (граніт, мармур, кварцит, сланець), його походження та інших особливостей (змісту мінералів, обробки), камені можуть бути практично однотонні (один колір з переходами від темного до світлого) і камені в яких присутній 4-5 кольорів з переходами кольору від одного до іншого. І не варто підганяти колір чи малюнок під один шаблон, але для досягнення оптимального результату зробіть попередню розкладку.

Якого формату буває камінь в плитці? І як вибрати потрібний формат?

Як правило, існують стандартні формати плитки з натурального каменю – це 30х30, 40х40, 30х60, 40х60, 60х60 см. Великим попитом користуються формати 30х30, 30х60, 60х60 см. Саме з цих форматів формується складська програма постачальника. Якщо Вам необхідний інший формат – Ви завжди можете його замовити будь то 40х40 або нестандартний формат 10х20 см. Однак, тут в першу чергу необхідно враховувати обсяг, який Вам потрібен. Якщо необхідний Вам формат з ряду стандартних для даного типу каменю, Ви можете його замовити від обсягу 20-40м2 в залежності від типу каменю. Якщо ж Ви вибрали зовсім нестандартний формат, наприклад 10х30 або 45х45, то тут потрібен обсяг мінімум 40м2, а в середньому не менше 100м2. Знову ж все залежить від типу каменю. Варто відзначити, що в великих форматах краще видно малюнок каменю, гра текстури та кольору. Але при виборі каменю потрібно орієнтуватися на конкретні розміри і площі під облицювання, дизайнерську задумку, оптимальне використання матеріалу.

Чи збереже камінь свої властивості на вулиці після наших зим?

Щоб натуральний камінь прослужив Вам довго, необхідно використовувати той вид каменю, який підходить для використання на вулиці. До таких каменів відносяться кварцити, сланці і граніти. Ці види каменю дуже щільні за своєю структурою, практично не вбирають воду, тому вони зможуть зберегти свої властивості, не дивлячись на часті перепади температур. Як і в будь-якому іншому аспекті будівництва, також важлива і робота з укладання каменю, т.к від неї термін служби каменю залежить не менше. Повинно бути правильно підготовлено підставу, укладання зроблена на хороший розчин або клей, шви заповнені якісної фугою, проведена додаткова обробка водовідштовхувальними складами

Чи правда що виділяється гранітом рівень радіації перевищує допустимі норми і є небезпечним для життя?

ема радіоактивності натурального каменю дуже актуальна. Це один з найбільш частих питань, який ми чуємо. Зазвичай вся інформація, що з’являються з цього приводу в засобах масової інформації (телебачення, інтернет, друковані видання), дуже страждає неточностями і перебільшеннями, які не обгрунтовані жодними реальними доказами. Така інформація дуже сильно вводить в оману споживача. Аби не заглиблюватися в цифри потрібно в принципі розуміти, що радіоактивність існує з моменту зародження Землі, і вона є всюди. Це нормально і природно. Що ж стосується натурального каменю, то ми живемо в його оточенні і радіоактивний фон, який від нього виходить, є скрізь. Варто також пам’ятати, що опромінення, яке отримує людина, просто вмикаючи телевізор або відкриваючи водопровідний кран в сотні і тисячі разів вище, ніж те що виходить від граніту. Не варто також забувати і про інших матеріалах, з яких побудовані наші будинки і офіси і про те, що на нас постійно діє космічне, інкорпорованих (що містяться у воді, повітрі, їжі) і наземне випромінювання. Сам же класифікатор радіоактивності будівельних матеріалів по сумарною питомою активністю природних радіонуклідів виглядає наступним чином: 1 клас: Аефф <370 – Будівництво житлових і громадських будівель, всі інші види будівництва без обмежень. 2 клас: Аефф <740 – Промислове і дорожнє будівництво; для зовнішнього облицювання житлових і промислових будівель. 3 клас: Аефф <2800 – Дорожнє будівництво поза населеними пунктами, в межах населених пунктів – будівництво підземних споруд, покритих грунтом товщиною більше 0,5 м, де виключено перебування людей 4 клас: Аефф <3700 – Підстави доріг, гребель та інше поза населеними пунктів, за умови покриття низькоактивних матеріалами товщиною більше 0,5 м. 5 клас: А> 3700 – Чи не повинні використовуватися будівельними організаціями.